Blog

Kurban bayramının 4 günü hariç her gün gidilebilir. Günün 24 saati herhangi bir vakitte umre yapılabilir. Namaz gibi kerahet vakitleri dahi yoktur. Yalnız tavaf bitimi tavaf namazı kerahet vaktinden sonra efdal bir vakitte kılmalıdır. Umre yapmak isteyen adaylarımızın merak ettiği “umreye ne zaman gidilir” sorusunu bir kaç yönden değerlendirmek mümkündür.

Esasen haccetmek veya hacca gitmek zaman şartına bağlı bir ibadetken umrede böyle bir şart aranmaz. Her vakit ziyaret (umre) yapılabilir. Dini olarak bir zaman şartı aranır mı? Hayır aranmaz. Fakat zaman şartları, çevre şartları, iklim şartları, faziletli vakitler, göz önüne almak gerekirse biraz daha detaylandırabiliriz.

Ümreye ne zaman gidilir?

Umreye Ne Zaman Gidilrir?

Hangi vakitlerde daha uygundur?

Malumunuz Arabistan sıcak bir iklime sahip olduğundan dolayı sağlık koşulları göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle Ramazan ayında umre yapmak çok daha fazla sevaba medardır. Fakat oruç, hava sıcaklığı gibi koşullar umre yapacak olanların dikkat etmesi gereken şartlardır. Ramazan aylarında Mekke ve Medine şehirleri nüfus olarak oldukça artış gösterir. Bununla beraber sıcak mevsimlerde yoğun bir şekilde çalışan soğuta sistemleri sıhhatinizi ve ibadetinizi etkileyebilir.

Yine yarıyıl tatili -sömestre- döneminde de yoğunluklar yaşanır. Tüm bunlar sadece kişinin fiziksel olarak etkilenebileceği durumlar olup, dini olarak herhangi bir mani değildir. Yani ümreye her zaman gidilir mi, evet. Ancak etraflı düşünerek bir plan ve iyi bir hazırlık yapmak gerektir. Hicret Turizm’in deneyimli tur rehberleri sizleri bu konuda bilgilendirebilir. İsterseniz bu numaradan bizi arayın, Umreye ne zaman gidilir uzmanlarımızdan sorun 0212 664 44 44

Rüyada Umreye Gitmek Ne Anlama Gelir?

Umre Turları Yılın Hangi Zamanlarında Yapılır?

Umreye gidilmesi, İslam dinine müntesip müslümanlar için özel bir ibadet olan umrenin yapılması amacıyla gerçekleştirilir. Umre turları, İslam takvimine göre herhangi bir zaman diliminde yapılabilir. Hac gibi belirli bir zaman dilimine bağlı olmadığı için yıl boyunca gerçekleştirilebilir. Ama özellikle Ramazan ayı, Müslümanlar için özel bir dönemdir ve bu ay içerisinde yapılması daha fazla sevap olarak kabul edilir.

İhrama Nasıl Girilir?

Umreye gitmek istiyorsanız, öncelikle bir seyahat acentesi veya tur operatörü aracılığıyla umre turları yapabilirsiniz. Ayrıca vize gereksinimleri, sağlık koşulları ve diğer resmi gereksinimleri göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Umre turları genellikle dini açıdan rehberlik sağlar ve tüm detayları düzenler, bu nedenle bir tur operatörü ile iletişime geçmek uygun olacaktır.

Umre için herhangi bir zamanda gitmek istiyorsanız, bir tur operatörü ile iletişime geçerek uygun tarihleri ve detayları öğrenmek için en iyi yol budur. Unutmayın ki umre ibadeti sırasında dini kurallara ve değerlere uygun davranmak çok önemlidir, bu nedenle bu konuda iyi bir rehberlik almanız önemlidir.

Bazı kaynaklar

Medine de gezilecek yerler

İslam Ansiklopedisinde Umre Nedir ?

Yeni Yazılar

  • All Post
  • Hac
  • Tümü
  • Umre

2023 Umre Fiyatları

2023 Umre fiyatları ve tur detayları hakkında bilgi almak için hemen formu doldurun

Kategoriler

Başa dön